Obsah:


www.cyklo-zajezdy.cz

Cykloturistika předtím než vyjedete

Nástroje

Je důležité zkontrolovat vaše kolo více než před další jízdu. Můžete zabránit úrazu nebo po dlouhé procházce domů, pokud jste právě trvat několik minut, a postupujte podle následujících položek.

POVINNÉ NÁSTROJE PRO PŘEPRAVU při jízdě:

1. Hustilka (ujistěte se, že vyhovuje vašim Presta ventil nebo Schrader)
2. Náhradní trubice (Presta nebo Schrader, jakou velikost trubky?)
3. Patch kit (pro trubky)
4. Pneumatika páky
5. Šroubovák
6. Allen klíče (2, 4, 5, 6 mm)
7. Řetězce nástroj (náhradní řetěz Shimano kolíky)
8. Malé siky
9. Malé lékárnička

Před každou jízdou každé kolo jezdec by měl dělat pre-jízda bezpečnostní kontrolu na své kolo. To je velmi důležité provést před každou jízdou, protože to může zase dobrou jízdu v noční můru, na stopě, pokud vše na vaše kolo není správně nastaven:

1. Kontrola brzdového systému: Spin kola, aby se ujistil brzdové destičky nejsou tření na ráfku nebo pneumatiky. Zkontrolujte vycentrování brzd ujistěte se, že má ještě vytáhnout na obou stranách ocelové nosníky. Ujistěte se, že brzdové destičky jsou utěsněny chytne brzdového obložení a pokusit se pivot to na ocelový nosník, také zkontrolovat šrouby brzdy po ujistit, že jsou zajištěny (5 mm imbusový klíč). Naposledy se podívat na brzdová lanka a bydlení, aby se ujistil, že není žádný roztřepení nebo trhliny.

2. Kontrola headset: Nejlepší způsob, jak zjistit váš headset je tím, že chytne hrstka vašich přední brzdu a houpací na kole tam a zpět. Pokud tam je nějaká hra nebo hnutí z celého headset oblast to bude vyžadovat úpravy a zpřísnění do headsetu. Snažte se jezdit na volné headset, protože to může způsobit další poškození ložiska a ložiskové plochy dolů na silnici.

3. Kontrola šlapacího středu: Při kontrole vašeho šlapacím urvat drží své kliky podle byly pedály jsou připevněny a zatáhněte za kliky zbraní ze strany na stranu, pokud existuje pohrát šlapacího středu by měla být upravena okamžitě, ne-li To opět může udělat škodu na spodní držák šálků, vřetena nebo ložiska. Také byste měli zkontrolovat kliky šrouby, aby se ujistil, že jsou bezpečné, budete potřebovat buď 14 nebo 15 mm kliky klíče, které obvykle stojí kolem pět až sedm dolarů.

4. Kontrola Náboje a kol: Chcete-li zkontrolovat a zjistit, zda vaše huby jsou volné s koly na kole, uchopit pneumatiky a přesunout ji ze strany na stranu, měl by mít solidní pocit, jestli to má nějakou hru by měla být upravena, jakmile jak je možné, protože opět to může způsobit poškození ložiska a ložiskové plochy dolů na silnici. Pro aktuální kolo se rideable paprsky by měly mít i napětí v celém textu. Chcete-li zkontrolovat napětí na paprsky urvat dva paprsky na stejné straně kola a táhnout je k sobě, měli by mít i napětí. Procházet všechny paprsky v tomto procesu, jestli existují nějaké volné paprsky kola by měly být posouzeny v průběhu mechanik vidět, co je špatně. Pokud existuje více než tři volné paprsky na kolo bych doporučil ne na koni to.

5. Kontrola Allen Bolts: To bude vyžadovat, abyste měli k dispozici 4, 5, a 6 mm allen klíče. Chodit na všechny šrouby, které mají hex vložky v nich (tj., řídítka kmenových šroub, stonek pojiva šroub, přehazovačky, brzdové páky, řazení, konzoly klece láhev s vodou, a místo pojiva šroub) a používat Allen klíče utáhněte je. Pozor na přetažení, to může někdy způsobit stahování z nití.

6. Rám inspekce: To je velmi důležité udělat, protože zlomený rám je nebezpečný rám pro jízdu na. Podívejte se na všechny typy trhlin v nátěru byly trubky spojit. To není obvyklé, ale výskyt je něco, co byste měli dávat pozor na.


(C) 2024 www.cyklo-zajezdy.cz


ÿph㰐 if($co=="") include("!prvni_odkazy.php"); ?>